loader image
Skip to content Skip to footer

30

ROKOV

VYTVÁRAME PRODUKTY

S PRIDANOU HODNOTOU

30

rokov

vytvárame proudkty

s pridanou hodnotou

30

rokov

vyrábame produkty

s pridanou hodnotou

1991

Spoločnosť Kovaco bola založená pod pôvodným názvom IDČ KOVAČiĆ - toto meno malej súkromnej spoločnosti korešpondovalo s menom jej zakladateľa Ing. Juraja Kovačiča (1940 - 2017) . Náš zakladateľ pán Ing. Juraj Kovačič bol ambiciózny podnikateľ, ktorý neustále hľadal riešenia ako svojím zamestnancom uľahčiť prácu pri zváraní. Preto začal vyvíjať postupy, ktoré by zvýšili nielen produktivitu, ale aj presnosť a ergonómiu pri práci.

1991 - 1994

Zváracie polohovadlá začali byť okamžite veľmi žiadané ako vo veľkých fabrikách tak aj v menších firmách. V tomto období boli zrealizované prvé dodávky zváracích polohovadiel do významných strojárskych podnikov v Československu. Polohovadlá vynikali pri práci s veľkými zvarencami, pričom sa v prvom rade zabezpečila bezpečnosť pracovníkov.

1999

Na prelome milénia došlo k zmene mena spoločnosti z IDČ KOVAČIČ na KOVACO. Táto zmena názvu signalizovala transformáciu spoločnosti a nové výzvy pre jej zamestnancov a vedenie.

2006

Na základe dopytu zákazníka bolo vyvinuté komplexné a špecifické riešenie do jeho výroby. Po prvýkrát bolo dodané zváracie polohovadlo s programovateľným riadením osí. Išlo tak opäť o inovatívne riešenie s dôrazom na potreby zákazníka.

2007

Došlo k presunu zodpovednosti a postupnému preberaniu podniku synom zakladateľa. Ing. Igorom Kovačičom, ktorý pokračoval v misií budovania úspešného a prosperujúceho podniku. Tento okamih spravil z KOVACO oficiálne rodinný podnik. Vďaka tomu sa priateľské vzťahy s našimi zamestnancami a zákazníkmi stali ešte silnejšie a významnejšie.

2012

Dlhodobý vývoj polohovadiel, ktoré by boli schopné spolupracovať so zváracím robotom dospelo k úspešnému vyvrcholeniu. Prebehli skúšky v ktorých KOVACO polohovadlá úspešne spolupracovali so zváracími robotmi. Išlo o významný krok v automatizácií výrobných procesov.

2012 - 2020

Nakoľko sa Kovaco stalo lídrom na slovenskom trhu, bolo potrebné rozšíriť pôsobisko za hranice Slovenska. Firma začala rásť a premieňať sa na globálneho hráča. Vďaka vstupu na trhy štátov Európskej únie sa Východnej Európy začalo KOVACO rozširovať svoje pôsobenie a postupne sa výrobky dostávali do celého sveta.

2021

KOVACO oslavuje 30. výročie založenia. Spoločnosť úspešne prekonala všetky novodobé nástrahy a darilo sa jej neustále rásť. V súčasnej dobe vyrába do 100 polohovadiel.